WAE DX Contest N1MM

N1MM ile WAE DX RTTY Contest için QTC göndermek veya almak için Ctrl+Z tuş kombinasyonu kullanılır. Burada Ctrl+Z tuş kombinasyonuna bir kere bastığımızda yandaki pencere açılacaktır. Bu açılan pencere QTC alma modunda olduğunu gösteriyor. Hazır olunca RX Ready  butonuna tıkladığımızda  I AM QRV BK mesajı TX gönderilecektir. Bu mesajdan sonra alma işlemi aktif olacak ve karşı tarfın gönderdiği mesajlar sırası ile alınmaya başlayacaktır. Mesajlar tamamlandıktan sonra eğer hatalı olanlar varsa örnek olarak 5 numaralu QSO hatalı ise hemen yanındaki Agn 5 butonuna basılıp karşı taraftan mesaj tekrar istenmelidir. Herşey yolunda gitmişse Save Butonuna basılır ve işlem tamamlanmış olur.

 

 

 

Eğere QTC göndermek istiyorsak aynı pencerede tekrar Ctrl+Z tuşuna basıyoruz. ve yine yandaki resimde görüldüğü gibi QTC gönderme moduna geçmiş oluyoruz. Karşı istasyonun Hazır olup olmadığını sormak için R U QRV butonuna basıp TX mesajını gönderiyoruz. Karşı istasyondan Hazırım mesajı geldikten sonra Send All Butonuna basıyoruz. Herşey yolunda gitmişse Save Butonuna basarak işlemi tamamlıyoruz. Hatalı kayıtlar olursa Agn ile istenilen numaraya karşılık gelen QSO için Send # 5  butonuna basarak ilgili QSO kaydını tekrar gönderiyoruz.

 

 

 

Bu arada Ctrl+Z Tuş kombinasyonuna birkez bastığımızda RX ikinci kez bastığımızda TX üçüncü kez bastığımızda QTC ekranı kapanır. Kullanmaya başladığınızda birkaç test yaparak nasıl çalıştığını görebilirsiniz. RX modunda karşı tarafın gönderdiği QSO satırlarına ilk sıradan başlayarak mouse ile tıklandığında sıra ile ilgili yerine qso eklenmiş olacaktır. Eğer yanlışlık olursa Clear butonu ile temizleyip tekrar QSO satırlarına sırası ile tıklayara QTC leri doldurabilirsiniz.  Kolay gelsin.

Diğer Projeler

AMATÖRÜN CONTEST MERAKI

AMATÖRÜN CONTEST MERAKI

TA3LHH Hüsamettin AKSÖĞÜT…

Devam Et
CQ World Wide DX Contest SSB - 2020

CQ World Wide DX Contest…

TA7OM Hüda Beyin CQ World Wide…

Devam Et
SİZDE ÜYE OLARAK PROJELERNİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Bu sayfaya Radyo Amatör Belgesi olan kişiler üye olabilir. Buradakai bilgiler herkese açık olarak yayınlanır.
Bilgi paylaştıkça çoğalır.